Zaloguj |  Zarejestruj

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jaki kask do szybkiej turystyki?
Nieprzeczytany postNapisane: 17 maja 2017 20:48 
j
j
Gadu-gadu: 10978131
tel.: 602363963
Kask jaki by nie był przy 3 paczkach i dzwonie to tylko ozdoba ...

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 17 maja 2017 22:08 
a
a
tel.: 0
Ja używam od roku Shoei QWEST. Jest bardzo fajny i szuszczenie wiatru jest do zaakceptowania. Mogę spokojnie polecić.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 21 maja 2017 18:22 
a
a
Czy ktoś z Was ma już nowego Schubertha c4? Myślę żeby kupić Schubertha S2 Sport albo właśnie c4. Co myślicie o szczękowcach na Hayke?
Tutaj filmik promujący C4
https://www.youtube.com/watch?v=aJUE5rXiZ5k

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 21 maja 2017 20:12 
h
h
tel.: 507747674
Jak zamierzasz jezdzic do stówy to sie nada ;) szczekowiec + haya sie naturalnie wykluczaja

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 21 maja 2017 20:21 
a
a
cirus napisał(a):
Jak zamierzasz jezdzic do stówy to sie nada ;) szczekowiec + haya sie naturalnie wykluczaja

Też mam takie zdanie, tzn. miałem :) C4 jest niby stworzony do szybkiej turystyki. Nie wiem jeszcze co mam o tym myśleć. Szukam jakieś informacje na forach :)

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 21 maja 2017 21:06 
i
i
Ja polecam każdemu przejechać się w zatyczkach do uszu... kurwa jak ja mogłem tyle lat bez nich jeździć :lol:
Teraz przy szukaniu kasku olewam głośność :mrgreen:

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 22 maja 2017 09:33 
king off spam box
king off spam box
tel.: 606813898
cirus napisał(a):

Na to można napisać tylko tak "W dupie był i gówno widział" :) :) :)

TomKaz22 załatw sobie jazdę testową w tym kasku jak Ci kształtem przypasuje

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 22 maja 2017 12:04 
Administrator
Administrator
hmm, skad to dziwne mniemanie, ze szczekowce sa zle ...to sa idealne kaski do turystyki ...skoro taki temat to sie dziwie, ze juz w pierwszym poscie nikt o tym nie wspominal :)

ja jestem typowym turysta, i w schuberth c3 latalem na hayce od 2009 roku ...i aktualnie zmienilem na bmw evo 6 (odpowiednik c3 pro-producent to tez schuberth) tylko ze wzgledu ze szczeka jest nizsza po otwarciu i juz wypadaloby, jest bardziej oplywowy niz stary poczciwy C3..
lepiej tnie powietrze przy zamykaniu budzika..nie wyobrazam sobie juz innego kasku niz szczena ..

dlugo zastanawialem sie nad c4 lub bmw7 bo na zwykle nieszczekowe nawet nie paczalem...ale poczytalem fora i na razie te nowe maja za duzo problemow wieku dzieciecego..

a jesli mowimy o turystyce to mozna po ludzku pogadac z kims obok na swiatlach wygodnie otwierajac szczeke, do stowki jechac z otwartym ...a i maja blendy w standardzie..bo kask bez blendy w 2017 roku? jakis przezytek :P

Obrazek

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 22 maja 2017 12:12 
king off spam box
king off spam box
Gadu-gadu: 1263535
tel.: 660727750
Cosmo potwierdzam ja ma shoei multiteca fajnei szczeka w gore do ponad 100 nawet pogadac na stacji nie trzeba sciagać ale mój ma już 10 lat i wracając ze spotu to predkość 200 autostrada plus wiatry boczne itp kurwa szum huk zajebisty :lol: :lol: :lol: :lol:
jak sam Dubaj przyznał kask moze już za dlugo użytkowany i sie rozszczelnił :lol: :lol: :lol: :lol:
ale nie chce innego tylko szczękowy następny

Yamaha XS 400. Suzuki Gsx 750EF Yamaha YZF 1000 Thunderace Suzuki GSX-R 1000 K5. HAYABUSA FZS 1000 przerwa FZS 1000 HAYABUSA - obecnie

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 22 maja 2017 13:38 
h
h
tel.: 507747674
Testowalem c3 i mialem dosc po jednym przejezdzie powyzej 200 , przy nizszych predkosciach jeden uj ale powyzej 200 huk i aero bylo tragiczne, inaczej - było 100 lat swietlnych miedzy tym shubem a moim szojem xr 1100 ale jak komus to nie przeszkadza to niech gania ;)

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 23 maja 2017 06:43 
g
g
Gadu-gadu: 1462472
cirus, ma racje w porównaniu do integrala w C3 głowę urywa :? nawet planowałem go sprzedać, ale z czasem przyzwyczaiłem się i teraz nie wyobrażam sobie innego kasku niż szczękowiec. Super sprawa, na stacji benzynowej, na światłach, jak lajtowo lecimy przez miasto można się " przewietrzyć " z otwartą szczenką - wypas.

Jak mi szumy przeszkadzają ściągam DB-killery ;) wtedy mam taki armagedon ( poezja ;) ) że nawet wiatru nie słyszę :lol:

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 24 maja 2017 19:47 
a
a
tel.: 793
w C4 jezdzilem i jest przereklamowany niesamowicie. Zalatuje tandetą. Duzo lepiej zachowuje sie C3Pro ktory mial wiele poprawek i jest po prostu dopracowany. Co nie zmienia faktu, ze osobiscie nie kupilbym zadnego Schubertha, czy to C3 czy SR1/SR2 lub S2. Przereklamowany sprzet który powinien byc sprzedawany w cenie HJC serii RPHA a nie w cenie kasków premium. Jeśli chodzi o jakosc wykonania i ogólne dopracowanie polecam pojezdzic w Neotecu. Ze szczękowców jest to wzór do naśladowania dla reszty producentow.

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 24 maja 2017 20:01 
king off spam box
king off spam box
tel.: 606813898
:D :D :D :D najlepszy tekst jaki dziś przeczytałem nawet te interkomy przebiły :D :D :D neotec wzór do naśladowania :D :D :D

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 24 maja 2017 21:07 
a
a
Na polu bitwy zostały dwa kaski, które prawdę mówiąc nie są idealne. Wybieram po prostu mniejsze zło.
Jest to:
HJC RPHA 70 (jest głośny, ale w porównaniu do innych ten hałas jest mniej denerwujący) i Schuberth C4 (wygoda szczękowca i rewelacyjny interkom zamontowany w taki sposób, że go nie widać).

W tym tygodniu przejadę się w C4 i zobaczę jak się sprawuje .
Jeśli chodzi o HJC mam go na testach od około miesiąca i przejechałem w nim 1000km.

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 04 cze 2017 18:16 
a
a
tel.: 793
Marcin napisał(a):
:D :D :D :D najlepszy tekst jaki dziś przeczytałem nawet te interkomy przebiły :D :D :D neotec wzór do naśladowania :D :D :D

Sluchaj, nie wiem w jakich kaskach wczesniej jezdziles ale jesli nie miales stycznosci z tymi kaskami to sie nie wypowiadaj. Tyczy się to również interkomów ;) użytkownicy którym poleciłem Sene mogą się wypowiedziec a są tutaj na forum i w porównaniu do Scali to jest niebo a ziemia ;) Chyba ze jestes jednym z tych ktorzy naczytali się opowieści bohaterów klawiatury i dopisujesz swoje wymyslone 3 grosze nie mając nawet w ręku tych produktów :)

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 12 sie 2017 11:32 
a
a
Wybrałem Schubertha C4. Przejechałem w nim około 6000km. Wentylacja super, cichy (po trasie nie było gwizdów w uszach) i wbudowany interkom. Kask wykonany na wysokim poziomie. Polecam :)

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 16 sie 2017 09:07 
tel.: 0
Tak naprawdę głośność w kasku nie powinna być główną rzeczą decydującą o zakupie a to ile dany kask waży.
To odcinek szyjny musi najwięcej znieść podczas długiej turystyki - im kask lżejszy tym mniej boli szyja.
Na głośność kasku jest proste rozwiązanie - stopery lub słuchawki do uszu (np. nawigacja bo muzykę raczej odradzam) - nie wygłusza w 100% a jeździ się o niebo lepiej.

Zobacz profil  Offline

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2