Zaloguj |  Zarejestruj

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jaki kask do szybkiej turystyki?
Nieprzeczytany postNapisane: 15 maja 2017 20:00 
a
a
Od 2 lat jeździłem w HJC RPHA ST. Przed zakupem był reklamowany jako super cichy. Niestety rzeczywistość okazała się całkowicie inna. Kask głośny, niczym nie wyróżniający się. Całe szczęście po tym okresie okazało się, że ma wadę fabryczną. Wyszła jakaś centymetrowa plama na zewnętrznej powłoce. Uznano mi reklamację jeszcze w listopadzie 2016 roku.
Ok super mogę wybrać jakiś inny kask.
Postanowiłem, że poczekam na następce czyli HJC RPHA 70. hmm...czekam do dziś na swoje malowanie, ale jakiś tydzień temu dostałem testówkę, nówkę sztukę żeby umiliła mi czas oczekiwania.
W ostatni weekend przejechałem 800km i co mogę napisać o tym kasku..... Jeszcze większy shit. Przy każdym skręcie głową dochodziły mnie jakieś niepokojące trzeszczenie...hmm nie wiem czego :/ W kasku bardzo głośno, nie da się komfortowo jechać. Zaczyna się od prędkości 40km/h. Przy 100km/h zaczyna boleć głowa. Poza tym, że wygląda ładnie nie ma żadnych plusów.
Jak ktoś doczytał do końca to mam pytanie, co kupić? Zależy mi głównie na dwóch rzeczach: na blendzie i żeby był cichy tak abym nie musiał zakładać zatyczek i komfortowo jeździć. Cena około 2000 zł max do 2500 zł. Dzisiaj Pani w sklepie, dodam że całkiem fajna polecała mi shoei gt air. Dowiedziałem się od kolegi, który go ma że też jest bardzo głośny. Czekam na jakieś informację od Was.

Zobacz profil  Offline
 Tytuł: Re: Jaki kask do szybkiej turystyki?
Nieprzeczytany postNapisane: 15 maja 2017 20:01 
i
i
tel.: 507548018
Shoei x spirit 3 :) tylko brak blendy ale można ciemna szybę kupić

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 15 maja 2017 20:38 
king off spam box
king off spam box
Shoei NXR jak dla mnie super cichy wygodny, można dokupić szybę foto chromatyczną. Ale to tylko moja opinia :)

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 16 maja 2017 04:56 
Moderator
Moderator
TomKaz22 napisał(a):
Zależy mi głównie ......... żeby był cichy tak abym nie musiał zakładać zatyczek i komfortowo jeździć.

Nie ma takich, kasków.

Przy prędkościach od 120km/h masz już ponad 110dB.

Jedyne rozwiązanie aby był komfort to zatyczki/stopery, w GP/F1 i innych też jeżdżą bo nie ma takich kasków.

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 16 maja 2017 06:15 
king off spam box
king off spam box
tel.: 606813898
Polecam Ci Schubertha S2 ma blende i jest dużo cichszy od GT Air'a. Schubertha S2 używałem przez 4-5 sezonów nigdy nie potrzebowałem stopperów. Przy normalnej jeździe w tym kasku są zbędne wg mnie przynajmniej. Jedyny minus to kask powoli wychodzi ze sprzedaży i pewnie niedługo będzie jego następca ale ma to tez swoje plusy bo czasem można go dostać w śmiesznej kasie. Po zmianie chciałem kupić gt aira ale ze względu na głośność zrezygnowałem. Tym razem kupiłem Schubertha SR1 i ten typowo torowy kask jest cichszy od gt air'a.

Wysłane z mojego SM-G900FD przy użyciu Tapatalka

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 16 maja 2017 09:01 
b
b
tel.: 605287330
Ilu motocyklistów, tyle odpowiedzi i tyle typów. Ja polecam Shark VisionR ze względu na szersze pole widzenia. Od hałasu są stopery i to niezależnie od kasku. Hałas jest szkodliwy dla zdrowia i to nie podlega dyskusji, a to że ktoś jest bardziej głuchy i twierdzi że ma cicho w kasku to już inna sprawa :D

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 16 maja 2017 09:23 
tel.: 0
Najważniejsze żeby kask był jak najlżejszy (np. ARAI) to wtedy dłuższe trasy nie będą uciążliwe. Do tego stopery lub słuchawki do uszu a zamiast blendy monochromatyczny (samoprzycieminający się ) pinlock od ARAIa do kompletu ... tylko nie są niestety tanie rzeczy

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 16 maja 2017 13:29 
i
i
Jestem też właśnie na etapie szukania kasku i według opinii internetowych każdy jest chujowy :mrgreen: powodzenia życzę..

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 16 maja 2017 13:47 
b
b
Neikido napisał(a):
Jestem też właśnie na etapie szukania kasku i według opinii internetowych każdy jest chujowy :mrgreen: powodzenia życzę..

Dokładnie jest tak jak piszesz. A to co ja się naczytałem przed zakupem jakim to motocyklem jest Hayabusa, to się sprawdza max w 10%. Przynajmniej dla mnie. Tak więc opinie internetowe są g***o warte.

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 16 maja 2017 14:58 
king off spam box
king off spam box
tel.: 700777000
Jak to każdy chujowy :)
XR-1100 polecam z tych bardziej budżetowych :P
Tylko mi nie piszcie o jakichś AGV czy Sharku gdyż to gówno warte plastikowe dziadostwo.

1/4 mili TopSpeed 282 km/h

Zobacz profil  Online
Nieprzeczytany postNapisane: 16 maja 2017 16:19 
b
b
Hugson napisał(a):
Tylko mi nie piszcie o jakichś AGV czy Sharku gdyż to gówno warte plastikowe dziadostwo.

Ja man RACE-R Pro i nie narzekam, i nie pisz ze gowno, w testach bezpieczenstwa wypada super, Polski stereotypy jak z Wloch albo Francji to juz sie nie nadaje.

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 16 maja 2017 16:37 
king off spam box
king off spam box
tel.: 606813898
Neikido napisał(a):

Mi zajęło kilka miesięcy - przymierzałem wszystkie bardziej znane marki jak Shoei, Arai, HJC, Shark, Bell, Schuberth i w zasadzie wysokie modele kasków. Dopasowałem do swojej głowy tylko:
- Shoei NXR
- Shoei GT-AIR
- Schuberth SR1 (S2 sport też ok ale nie brałem go pod uwagę bo to był poprzednik)

Także zanim zaczniecie podniecać się konkretnymi modelami to proponuję najpierw przymiarkę i jak się uda to wypożyczenie na testy. Bo po takim doświadczeniu potencjalna lista kasków do zakupu mocno się zmienia.

konrad186 napisał(a):
[Ja man RACE-R Pro i nie narzekam, i nie pisz ze gowno, w testach bezpieczenstwa wypada super, Polski stereotypy jak z Wloch albo Francji to juz sie nie nadaje.

Bo największe gówno to shoei ale nikt się nie przyzna jak tyle kasy wyda na kask :D :D :D

ale na poważnie to dopasowanie do łba jest kluczowe. Wizualnie podoba mi się x-spirit III ale to wielkie ciężkie bydle i nie było szansy na dopasowanie do mojego łba.

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 16 maja 2017 17:05 
king off spam box
king off spam box
konrad186 napisał(a):
Hugson napisał(a):

Ja man RACE-R Pro i nie narzekam, i nie pisz ze gowno, w testach bezpieczenstwa wypada super, Polski stereotypy jak z Wloch albo Francji to juz sie nie nadaje.

Mam dokładnie taki jak piszesz cały z Carbonu- niestety to gówno :)
Kupiłem z allegro na aukcji czytając opinie właśnie w sieci :P
Twoja opinia uwarunkowana jest tym, że nie jeździłeś w dobrym kasku np w/w Shoei.

Zobacz profil  Online
Nieprzeczytany postNapisane: 16 maja 2017 19:13 
a
a
tel.: 793
Jesli tylko dopasujesz do swojej glowy NXR'a to uwierz ze niczego lepszego nie znajdziesz. Aktualnie ze wszystkich SHOEI ktore mialem NXR pod wzgledem wszechstronnosci bil wszystko na glowe. Poczawszy od budzetowych firm hjc, airoh, nolan i shark po schubertha i reszte rodziny shoei. Nie pisze o x spiricie bo to kask stworzony do zupelnie czego innego

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 16 maja 2017 20:25 
h
h
tel.: 507747674
Xr 1100 na zatyczkach ;)

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 16 maja 2017 21:32 
b
b
konrad186 napisał(a):
Hugson napisał(a):

Popieram kolegę. To tak jak z samochodami w Polsce. Najlepsze to Golfy, Passaty a teraz na wsi króluje Audi szczególnie A3 i A4. Cuda techniki.

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 16 maja 2017 21:47 
king off spam box
king off spam box
Jaki stereotyp o czym Wy piszecie. Mam na półce oba w/w Shark i XR1100, dodatkowo jeszcze 7 innych gdyż z każdego moto jaki miałem zostawiam kask na pamiątkę, a jak kupuję nowy motocykl to i kask :) Doskonale wiem o czym piszę i jak nie chcecie się słuchać to latajcie w dziadostwie i się cieszcie, ale jak ktoś Was rozumu uczy to do szeregu a nie się burzycie po lekkiej krytyce Waszych nocników. Nie mam na myśli wygody i dopasowania do głowy bo być może Shark będzie minimalnie wygodniejszy ale mi na tym nie zależy bo tras nie robię, aczkolwiek to mało znaczący fakt bo każdy ma inną głowę. Jak bierzecie do ręki XR1100 to macie wrażenie dobrze wykonanego i solidnego kasku od zapięcia, jakości plastików, nawiewów etc- ogólnie całokształt. Shark to robota wykonana na odpierdol ze słabej jakości materiałów, plastiki są delikatne, wizjer dziwnie koryguje pole widzenia, regulacja nawiewów jest kłopotliwa i już jeden się wyłamał. Ogólnie jakościowo jest to kask porównywalny do starego AGV, którego kupiłem w 2010 roku za 600 zł :) Shoei to zupełne inna półka jakościowa pomimo, że cenowo nie ma praktycznie różnicy.

Zobacz profil  Online
Nieprzeczytany postNapisane: 16 maja 2017 21:55 
b
b
Hugson napisał(a):
Jaki stereotyp o czym Wy piszecie. Mam na półce oba w/w Shark i XR1100, dodatkowo jeszcze 7 innych gdyż z każdego moto jaki miałem zostawiam kask na pamiątkę, a jak kupuję nowy motocykl to i kask :) Doskonale wiem o czym piszę i jak nie chcecie się słuchać to latajcie w dziadostwie i się cieszcie, ale jak ktoś Was rozumu uczy to do szeregu a nie się burzycie po lekkiej krytyce Waszych nocników. Nie mam na myśli wygody i dopasowania do głowy bo być może Shark będzie minimalnie wygodniejszy ale mi na tym nie zależy bo tras nie robię, aczkolwiek to mało znaczący fakt bo każdy ma inną głowę. Jak bierzecie do ręki XR1100 to macie wrażenie dobrze wykonanego i solidnego kasku od zapięcia, jakości plastików, nawiewów etc- ogólnie całokształt. Shark to robota wykonana na odpierdol ze słabej jakości materiałów, plastiki są delikatne, wizjer dziwnie koryguje pole widzenia, regulacja nawiewów jest kłopotliwa i już jeden się wyłamał. Ogólnie jakościowo jest to kask porównywalny do starego AGV, którego kupiłem w 2010 roku za 600 zł :) Shoei to zupełne inna półka jakościowa pomimo, że cenowo nie ma praktycznie różnicy.

Niech się kolega nie denerwuje. Każdy ma swoje zdanie. Podziwiam kolekcję kasków. Nie twierdze też że ten Shark to cudo i stoję przy zdaniu że dla każdego coś innego i nikomu nie polecisz rozwiązania które go zadowoli go na 100%. Ja jeżdżę nieprzerwanie od 1989 roku i zaczynałem od weteranów i byczego jaja, bo wtedy można było pomarzyć o czymś cywilizowanym... dlatego do takich rad podchodzę z dystansem. Być może jestem już za stary żeby mnie przekonać :D

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 17 maja 2017 07:15 
king off spam box
king off spam box
Gadu-gadu: 1263535
tel.: 660727750
Ogólnie jakościowo jest to kask porównywalny do starego AGV, którego kupiłem w 2010 roku za 600 zł :) Shoei to zupełne inna półka jakościowa pomimo, że cenowo nie ma praktycznie różnicy.[/quote]

Hugson jak ty kaski za 600zl kupujesz i porównujesz do xr hehehehe

xr 1100 to juz klasyka i chyba jeden z najlepszych kasków

jak cos popatrz jeszcze na kaski x-lite 802rr ;)

Yamaha XS 400. Suzuki Gsx 750EF Yamaha YZF 1000 Thunderace Suzuki GSX-R 1000 K5. HAYABUSA FZS 1000 przerwa FZS 1000 HAYABUSA - obecnie

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 17 maja 2017 10:16 
king off spam box
king off spam box
Miałem na mysli tego Sharka, a nie Shoeia.

Zobacz profil  Online

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona