Zaloguj |  Zarejestruj

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 371 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Hayabusa III generacja
Nieprzeczytany postNapisane: 08 gru 2019 22:08 
king off spam box
king off spam box
Gadu-gadu: 1263535
Jak już w de Yamaha z tenerem więcej się sprzedaje jak ich rodzimego super zajebistego bmwe :o ;) :lol:
Świat się zmienia

Yamaha XS 400. Suzuki Gsx 750EF Yamaha YZF 1000 Thunderace Suzuki GSX-R 1000 K5. HAYABUSA FZS 1000 przerwa FZS 1000 HAYABUSA - obecnie

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 09 gru 2019 17:18 
king off spam box
king off spam box
tel.: 507747674
Co fakt to fakt, akurst mam żniwa z wyjazdami po motocykle i o ile w ścisłj topce byly ścigi 600 to klasa zostala juz dawno zostala zdominowana przez lekkie turystyki, obecnie najchetniej wlasnie tenerka, mała bmw , transalp, ktm. Ale powiem wam ze po tym co sie dzieje na ulicach i jak przez pis sa trzepane ulice po prostu strach wyjezdzac, muśniecie manetą do 300 i zaraz w lusterkach bmw albo astra :mrgreen:

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 14 gru 2019 15:37 
g
g
Gadu-gadu: 750735
tel.: 609779100
No moda na SUVy trafiła też do świata motocykli :cry:

If everything seems under control, you're not going fast enough
A Rh-
Suzuki Hayabusa Niebieska Lokomotywa

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 19 gru 2019 14:50 
a
a
tel.: 609249495
http://motormania.com.pl/newsy/powrot-k ... HtvKQ7-5T4
Może jednak coś z tego wyjdzie.

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 20 gru 2019 18:42 
king off spam box
king off spam box
tel.: 502088084
Oby,bo ja już czekam jak na zbawienie ! :lol:
W mojej Halince brakuje mi tylko ABS na winkle,kontroli trakcji i przednich
lamp ledowych ! Trochę koników więcej też się przyda !
No i już dawno skończył mi się leasing,a pozostałe nowoczesne dobrodziejstwa też przyjmę ,ha,ha

Honda PS 150,Suzuki GSX 1250FA,czarny sokół L 4

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 22 gru 2019 13:09 
c
c
mariusz n2 napisał(a):
No i już dawno skończył mi się leasing,a pozostałe nowoczesne dobrodziejstwa też przyjmę ,ha,ha

Zdecydowanie w pierwszej kolejności przydałyby się dodatki związane z bezpieczeństwem.
Jeśli chodzi o moc to przy sliniku wolnossącym obecnie zwiększa się to obrotami. Przy normalnym użytkowaniu jest mało prawdopodobne że Suzuki zrobi lepszy silnik niż w Hayabusie :)

W ramach ciekawości zobaczcie wykres mocy i momentu R1 w dwóch skrajnych generacjach - w codziennej eksploatacji dużo mocniejsza jest 1 generacja z 1999 roku na gaźniku - masakra :)
https://www.motocykl-online.pl/testy/Ya ... wa,12457,3

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 14 mar 2020 17:52 
g
g
tel.: 602780937
mariusz n2 napisał(a):

A czego Ci brakuje w Hajce?
Wg mnie niczego nie potrzeba - no może poza światłami ledowymi, bo w obecnych czasach hajka słabo świeci... Ja wręcz nie chcę żadnej elektroniki poza ABSem, który jest już dawno. Kropka. ABS w zakręcie, kontrola trakcji itp. - przecież wszystko masz w prawym nadgarstku i palcach.
Właśnie dlatego kupiłem jako drugi motocykl nową Tenere, bo tam nie ma zbędnych bajerów - powiem więcej - motocykl w swojej klasie jak dla mnie idealny właśnie z tego powodu, dlatego też jest w rozsądnej cenie.

Co do nowej Hayki - moim zdaniem nie wyjdzie nowa, ale pożyjemy, zobaczymy.

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 19 mar 2020 23:50 
f
f
tel.: 112
Również nie jestem miłośnikiem nadmiaru elektroniki ogłupiającej zdrowe reakcje bikera i rozwój jego techniki jazdy. Kiedyś testowałem Z1000 napakowanego wszystkim, co fabryka wymyśliła i miałem wrażenie, że zamiast mnie, ktoś inny prowadził moto. Wszystko było zbyt ugłaskane, przewidywalne i mało emocjonujące. W hajce może przyjąłbym ABS i to tyle, reszta bezpieczników ma być w głowie, dłoniach, nogach i balansie ciała.

http://banici.pl/bam/Tom/Busa/BUSA5gear.mp4

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 20 mar 2020 18:41 
c
c
Elektronika w nowych motocyklach powoduje że jest szybciej i bezpieczniej. Oczywiście że jest to ograniczenie nas kierowców ale czy nie wybralibyśmy w przypadku gleby i uszkodzenia siebie lub motocykla elektroniki jeśli okazałoby się że uratowała by nam dupę ?

Żeby nie było - nie jestem fanem elektroniki w motocyklach ale czytając wszelkie testy w których sami testerzy są już praktycznie w pełni do niej przekonani i wprost mówią że dzięki niej jeździ się efektywniej, nie sposób spojrzeć na to trzeźwym okiem…

W swojej Hayce L1 chętnie zobaczyłbym nowoczesny cornering ABS i wypasioną kontrolę trakcji.

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 20 mar 2020 20:26 
a
a
tel.: 605747904
No niby racja, żeby tylko nie było jak z GPS-em, wygodny jest, ale potrafi niektórych ogłupić tak mocno, że bez niego nigdzie się nie ruszają.I nie umieją już korzystać z papierowej mapy.Co to będzie jak człowiek przyzwyczai się do różnych bezpiecznych systemów w pojeżdzie i w razie awarii, bez nich będzie czuł się zagubiony.Oczywiście do takich przyzwyczajeń potrzeba lat. Mało jest wypadków z udziałem wypasionych limuzyn, z super systemami wspomagania i ich wszystkomogących kierowników? Ale od nowoczesności się nie obronimy.

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 21 mar 2020 01:10 
c
c
Ze wszystkich rzeczy człowiek korzysta świadomie, GPS potrafi zwariować -> oczywiście. W przypadku elektroniki w motocyklach pod kątem efektywności testują ją specjaliści których na tym forum nie ma także tutaj nie ma co dyskutować.

Nie poruszam kwestii potencjalnej awaryjności.
Przykładowo - w Hayce przydałoby się wyłączane wheelie control bo przy ostrym starcie z pasażerem idzie do pionu motocykl, fun jest ale przy systemie wheelie control jesteśmy szybsi niż kontrola rollgaze

Zobacz profil  Offline

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 371 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19