Zaloguj |  Zarejestruj

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nordkapp,Grecja lub Alpy Zachodnie
Nieprzeczytany postNapisane: 01 lip 2018 13:14 
e
e
tel.: 0
Wczoraj wróciłem. Tak jak pisałem wcześniej pojechaliśmy w 4 moto na 2 tygodnie głównie w Alpy zachodnie, ale nie tylko tam. Odwiedziliśmy również jezioro Como, Stelvio itd. Po raz drugi (2 lata temu też byłem) mieliśmy szczęście do pogody. Czasami było nawet za ciepło :-) W górze oczywiście znacznie chłodniej, ale nadal bardzo przyjemnie. Cóż mogę napisać...? :-) Rewelacja!!! Setki zakrętów i piękne widoki. Szczerze polecam!

Moje moto spisało się świetnie. Jedynie w moto kolegi wyciekał płyn chłodniczy ze zbiorniczka. Polecam sprawdzić a najlepiej co kilka lat wymienić korek chłodnicy z zaworem ciśnieniowym bo w górach (niskie ciśnienie) może być z tym problem. Ja miałem taki problem 2 lata temu.

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 02 lip 2018 12:05 
king off spam box
king off spam box
tel.: 502088084
Widzę ,że kamerka była w użyciu,czyli filmik jakiś będzie ?!
Zarzuć jakąś mapkę,żeby było wiadomo ,dokąd warto jechać
po tak piękne widoki i super winkle .

Honda PS 150,Suzuki GSX 1250FA,czarny sokół L 4

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 02 lip 2018 12:30 
e
e
Moi koledzy mieli kamerki więc mam nadzieję że coś skleją, ale znając ich zapał to może to chwilę potrwać :-) Tak czy inaczej wrzucę tutaj link gdy coś się pojawi.

Jeżeli chodzi o trasę to planowaliśmy ją z dnia na dzień w zależności od pogody. Nie wszędzie w Alpach pogoda była dobra w tym okresie. Nasza metoda była bardzo prosta. Jechaliśmy zawsze w stronę słońca. Mogliśmy sobie na to pozwolić bo nie robiliśmy żadnych rezerwacji z góry. Planując trasę posiłkowaliśmy się tym przewodnikiem: https://www.scigacz.pl/100,przeleczy,al ... 22570.html oraz jego drugim wydaniem https://www.ceneo.pl/39738100 Oba przewodniki są bardzo dobre i je polecam, ale trzeba jasno powiedzieć że te największe i najbardziej znane przełęcze są w tym starszym przewodniku.

Wstępnie mieliśmy w planie podróżować wzdłuż Grand Alpine Road aż do morza:
https://www.tomtom.com/en_us/routes/det ... pine-road/

Zrobiliśmy część tej trasy, ale odpuściliśmy sobie jej południową część bo było nam tam za ciepło na jazdę :-) Poza tym chcieliśmy zobaczyć kilka przełęczy w Szwajcarii, a one były 'nie po drodze' Oprócz tego jeden z naszych kolegów bardzo chciał zobaczyć Stelvio. W poprzednim roku miał wypadek w Alpach i nie dane mu było tam dojechać.

Mapki jako takiej nie mam. Myślę że mógłbym podać większość numerów przełęczy które przejechaliśmy z tego przewodnika, ale tak z głowy nie pamiętam wszystkich nazw.

Wielkim udogodnieniem tych przewodników jest możliwość zaimportowania plików GPX dla każdej przełęczy z osobna do GPS'u Wystarczy później w GPS'sie wybrać daną przełęcz i kazać prowadzić się do jej początku oraz później wzdłuż niej. Oszczędziło nam to sporo czasu przy planowaniu i dojazdach.

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 02 lip 2018 17:22 
king off spam box
king off spam box
Tak ,ta "biblia " alpejskich tras jest znakomita,a ponieważ
jako załącznik jest tam mapka wszystkich tras,to jak podasz
numery tras to każdy będzie je mógł sobie odszukać !

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 21 lip 2018 00:13 
king off spam box
king off spam box
Ponieważ z tych 3 potencjalnych kierunków na wypad 2018,
urodził się w końcu jeden,czyli Bałkany 2018,to zakładam
nowy temat ,aby łatwiej było się połapać o co chodzi ! :lol:

viewtopic.php?f=8&t=7973

Wszystkich potencjalnych chętnych zapraszam !

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 21 lip 2018 00:30 
e
e
Tak czy inaczej uważajcie na siebie bo i takie widoki oglądaliśmy.....

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 21 lip 2018 02:00 
king off spam box
king off spam box
tel.: 700777000
Co właściciel tego moto na takie fotki ? Chyba nie ma miejscu sytuacja...

1/4 mili TopSpeed 288 km/h

Zobacz profil  Online
Nieprzeczytany postNapisane: 21 lip 2018 08:02 
e
e
Doszukujesz się problemu czy też niestosowności tam gdzie ich nie ma. Rozwinę temat.....

Nadjechaliśmy z góry i zobaczyliśmy widok jak na obrazku. Po szybkim zabezpieczeniu drogi i własnych motocykli zaczęliśmy w dole sprawdzać co się stało i czy przypadkiem kierownik tego moto nie jest gdzieś niżej. Szybko okazało się że to zdarzenie z przeszłości. Motocykl był zabezpieczony linkami przed osuwaniem się niżej i pewnie czekał na wyciągniecie oraz lawetę pomocy drogowej itd. Nie miał poważnych a nie nawet 'średnich' śladów uszkodzeń. Był jedynie porysowany co w zaistniałej sytuacji jest oczywiste. Nie wiemy co się stało. Motocyklista mógł po prostu zjechać z drogi i się osunąć w dół lub też moto mogło być najzwyczajniej w świecie źle postawione na stopce bocznej, która się złożyła, motocykl osunął się itd....

Na co najmniej setce zdjęć z tego wyjazdu mamy kciuki w górę które oznaczają że 'jest OK, fajnie, podoba nam się' itd. Taki wyjazdowy zwyczaj. Można to nawet zauważyć na 6 zdjęciach które wrzuciłem w tym wątku. Widok jak ten na obrazku nie był OK i w żadnym razie nie mógł nam się podobać dlatego kciuk w dół.

Poza tym jak pisałem w jednym z postów powyżej, jeden z nas (kolega na pierwszym planie) miał w poprzednim roku poważny wypadek na wyjeździe w Alpach. Czołowe zderzenie motocykli.... zakończone złamaniami, śrubami w nodze, długą rehabilitacją itd. Z tego powodu tegoroczny wyjazd był dla niego, ale też dla nas wszystkich, niełatwy psychicznie...... Trudno w ogóle pomyśleć abyśmy nie mieli respektu do sytuacji takich jak ta na obrazku. Oczywiście sto osób patrząc na to samo zdjęcie może mieć sto różnych opinii. Nie zmienia to jednak tego, że z naszego punktu widzenia całość przedstawia się tak jak to właśnie opisałem.

P.S. Foto nie pokazuje tablicy rejestracyjnej ani też innych elementów które mogę w łatwy sposób zidentyfikować właściciela.

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 22 lip 2018 00:05 
king off spam box
king off spam box
Zawsze trzeba uważać,ale ja ani podczas wypadu w Alpy ,czy do Chorwacji
takich zdarzeń nie widziałem.

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 23 lip 2018 13:12 
e
e
https://www.youtube.com/watch?v=vJ8DHcVYKn4

Zobacz profil  Offline

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2