Zaloguj |  Zarejestruj

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nordkapp,Grecja lub Alpy Zachodnie
Nieprzeczytany postNapisane: 01 lip 2018 12:14 
e
e
tel.: 0
Wczoraj wróciłem. Tak jak pisałem wcześniej pojechaliśmy w 4 moto na 2 tygodnie głównie w Alpy zachodnie, ale nie tylko tam. Odwiedziliśmy również jezioro Como, Stelvio itd. Po raz drugi (2 lata temu też byłem) mieliśmy szczęście do pogody. Czasami było nawet za ciepło :-) W górze oczywiście znacznie chłodniej, ale nadal bardzo przyjemnie. Cóż mogę napisać...? :-) Rewelacja!!! Setki zakrętów i piękne widoki. Szczerze polecam!

Moje moto spisało się świetnie. Jedynie w moto kolegi wyciekał płyn chłodniczy ze zbiorniczka. Polecam sprawdzić a najlepiej co kilka lat wymienić korek chłodnicy z zaworem ciśnieniowym bo w górach (niskie ciśnienie) może być z tym problem. Ja miałem taki problem 2 lata temu.

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 02 lip 2018 11:05 
king off spam box
king off spam box
tel.: 502088084
Widzę ,że kamerka była w użyciu,czyli filmik jakiś będzie ?!
Zarzuć jakąś mapkę,żeby było wiadomo ,dokąd warto jechać
po tak piękne widoki i super winkle .

Honda PS 150,Suzuki GSX 1250FA,czarny sokół L 4

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 02 lip 2018 11:30 
e
e
tel.: 0
Moi koledzy mieli kamerki więc mam nadzieję że coś skleją, ale znając ich zapał to może to chwilę potrwać :-) Tak czy inaczej wrzucę tutaj link gdy coś się pojawi.

Jeżeli chodzi o trasę to planowaliśmy ją z dnia na dzień w zależności od pogody. Nie wszędzie w Alpach pogoda była dobra w tym okresie. Nasza metoda była bardzo prosta. Jechaliśmy zawsze w stronę słońca. Mogliśmy sobie na to pozwolić bo nie robiliśmy żadnych rezerwacji z góry. Planując trasę posiłkowaliśmy się tym przewodnikiem: https://www.scigacz.pl/100,przeleczy,al ... 22570.html oraz jego drugim wydaniem https://www.ceneo.pl/39738100 Oba przewodniki są bardzo dobre i je polecam, ale trzeba jasno powiedzieć że te największe i najbardziej znane przełęcze są w tym starszym przewodniku.

Wstępnie mieliśmy w planie podróżować wzdłuż Grand Alpine Road aż do morza:
https://www.tomtom.com/en_us/routes/det ... pine-road/

Zrobiliśmy część tej trasy, ale odpuściliśmy sobie jej południową część bo było nam tam za ciepło na jazdę :-) Poza tym chcieliśmy zobaczyć kilka przełęczy w Szwajcarii, a one były 'nie po drodze' Oprócz tego jeden z naszych kolegów bardzo chciał zobaczyć Stelvio. W poprzednim roku miał wypadek w Alpach i nie dane mu było tam dojechać.

Mapki jako takiej nie mam. Myślę że mógłbym podać większość numerów przełęczy które przejechaliśmy z tego przewodnika, ale tak z głowy nie pamiętam wszystkich nazw.

Wielkim udogodnieniem tych przewodników jest możliwość zaimportowania plików GPX dla każdej przełęczy z osobna do GPS'u Wystarczy później w GPS'sie wybrać daną przełęcz i kazać prowadzić się do jej początku oraz później wzdłuż niej. Oszczędziło nam to sporo czasu przy planowaniu i dojazdach.

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 02 lip 2018 16:22 
king off spam box
king off spam box
tel.: 502088084
Tak ,ta "biblia " alpejskich tras jest znakomita,a ponieważ
jako załącznik jest tam mapka wszystkich tras,to jak podasz
numery tras to każdy będzie je mógł sobie odszukać !

Honda PS 150,Suzuki GSX 1250FA,czarny sokół L 4

Zobacz profil  Offline

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2