Zaloguj |  Zarejestruj

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Gen I vs gen II
Nieprzeczytany postNapisane: 30 mar 2019 14:31 
king off spam box
king off spam box
tel.: 700777000
Idąc kolejno Twoim tokiem rozumowania.... po co ruchać piękne księżniczki skoro można jakąś padakę z pierwszej lepszej imprezy... Nosz przecież też dojdziesz- więc co za różnica jak z krzyża tak czy siak zleciało :lol: :lol:

Wybacz ale to taki typowo polski beton, a po co, a na co, a dlaczego ???

Pytał się chłopak o hamulce to otrzymał rozwiązanie. No ale zawsze musi znaleźć się ktoś kto nie ma, nie miał- ale skomentować trzeba, że lepsze to beee. Polatałbyś kilka dni z heblami po lekkich modach to zmieniłbyś zdanie, więc w chwili obecnej jak nie masz doświadczenia to skończ sobie wstydu w/w wywodami.

" a marudom proponuje przesiąść się na wspomniane przez Ciebie SuperDuke, S1000RR, czy tam Diavel, Panigale etc... hayką się nie nacieszą bo nie hamuje według ekspertów :twisted: "

Marudom wystarczy kilka mądrze zainwestowanych złotówek jeżeli mają wątpliwości ( słuszne ) co do jakości hamulców w hajce i nie muszą zmieniać motocykla- porada z dupy. Szczególnie przez admina forum Hayabusy, no kurwa nie podobają się hamulce to kup sobie inny motocykl jakby nie dało się nic z nimi zrobić...

Parodia.

1/4 mili TopSpeed 297 km/h

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 30 mar 2019 21:24 
Administrator
Administrator
tel.: 696458862
znam kilka kobiet które upalały lub upalają dalej haykę, i żadna z nich na hamulce nie narzekała/narzeka... :shock:
w tym świetle Twoje marudzenie na hamulce sprowadza się do poziomu.... no właśnie.... :mrgreen:
Hugson napisał(a):
Szczególnie przez admina forum Hayabusy, no kurwa nie podobają się hamulce to kup sobie inny motocykl

zadaniem admina jest napisanie wyraźnie że jak komuś coś nie pasuje, to zawsze może wybrać coś innego!
moja seryjna hayka hamuje świetnie :mrgreen:
Tobie polecam S1000RR, jeździłem ale dupy nie urywa pod każdym względem :shock:

czy wieczorem, czy nad ranem..... mam na wszystko wyrąbane.

Obrazek
Obrazek

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 30 mar 2019 21:28 
king off spam box
king off spam box
tel.: 507747674
Miło sie czyta porownanie mega lekkich supersportów do hajki, to tak jak bys mial zażalenia do bentleya że ma chooojowe heble bo w lambo są lepsze :)

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 30 mar 2019 22:34 
Administrator
Administrator
cirus napisał(a):
Miło sie czyta porownanie mega lekkich supersportów do hajki, to tak jak bys mial zażalenia do bentleya że ma chooojowe heble bo w lambo są lepsze :)

cirius, Hugson, jest jeszcze młody i głupi, ;) i nadal się uczy :mrgreen:

Obrazek
Obrazek

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 30 mar 2019 23:44 
king off spam box
king off spam box
tel.: 605402234
Hugson napisał(a):
Swoją drogą ciekawi mnie dla jak bardzo "świeżych kierowców" robią takie motocykle jak SuperDuke, S1000RR, czy tam Diavel, Panigale etc... Gdzie hamulec przedni w porównaniu do mojego po modach w hajce ma się jak niebo do ziemi. Idąc Twoim tokiem rozumowania producenci motocykli powinni cofnąć się w czasie i zaadaptować najlepiej hamulce z Jawy. Wówczas jestem w pełni przekonany, że skuteczny hamulec nie zaskoczy w awaryjnej sytuacji nawet Jacka M na kacu po miesiącu grzania :) Tyle w temacie.

Ile ty masz wolnego czasu na pierdo..nie w internetach :lol: Zazdroszczę ;)

Najszybsze moto w Polsce bez doładowań: 326 km/h
1/4 mili ET: 9.160 sec
1000m ET: 17.433s. Vmax 291km/h
Wicemistrz Polski 1/4 mili PPWR 2017r. Klasa Moto Drag Plus

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 31 mar 2019 03:14 
king off spam box
king off spam box
tel.: 700777000
znam kilka kobiet które upalały lub upalają dalej haykę, i żadna z nich na hamulce nie narzekała/narzeka... :shock: w tym świetle Twoje marudzenie na hamulce sprowadza się do poziomu.... no właśnie.... :mrgreen:

Moje marudzenie to tak zwany tuning w dziedzinie którego mam dość sporo wiedzy, zarówno motocyklowej jak i samochodowej i jestem pewny, że Twoje umiejętności zarówno hamowania jak i przyspieszenia 0-300 rozwiązałbym limuzyną ponad 2 tonową z monitorami i lodówką. Chętnie się tą wiedzą podzielę- jednakże jak widać nie każdy beton jest otwarty na informacje.

Nie narzekały ów kobiety tak samo jak i Ty gdyż tak jak powiedziałem w przypadku turystyki i zamulania seria może wystarczać co da się wywnioskować po postach użytkowników- nie zrozumcie mnie źle jakobym miał cokolwiek do turystyki, sam chętnie bym po Europie polatał jednakże na wszystko przyjdzie czas. Szczególnie ciekawym jest post o tym, że po prostu ktoś nauczył się przewidywać i hamować z wyprzedzeniem. W moim mniemaniu nie jest to potrzebne gdyż zarówno ja jak i Wy miałem seryjne heble i mam teraz modowane- nie ma porównania typowa przepaść. Na forum jest masa wypowiedzi na temat hamulców w hajce świadczących o tym, że są chujowe.

zadaniem admina jest napisanie wyraźnie że jak komuś coś nie pasuje, to zawsze może wybrać coś innego!

Skoro przyszedł chłopak na forum hajki to to uszanuj, a nie prostujesz go Twoimi chorymi wypocinami. Dlaczego ma zmieniać motocykl skoro już kupił jak może rozwiązać problem raz a skutecznie jak to zrobiło co najmniej z 5 osób na forum np Even czy Magik. W dodatku jeszcze mi ciśniesz o niedoświadczeniu jakimiś faktami rodem z dupy. To tak jakbym na forum Porsche napisał, że w Turbo hamulce mam z dupy- pierwsza odpowiedź, zapodaj ceramikę. Done i po problemie- brzytwa.

moja seryjna hayka hamuje świetnie :mrgreen:

Szczególnie gdy wyznacznikiem tego jest to, że udało Ci się postawić ją na przednim kole wraz z pasażerem. W zupełności jest to trafny argument szczególnie gdy większość pewnie nie raz widziała taki numer wykonywany MZ ETZ150 za czasów młodości. Poziom w ch.... .

W bentleyu jeżeli nie pasują Ci hamulce wówczas robisz upgrade do ceramicznych- reasumując auto z 200 km/h zatrzymuje się po 138m, natomiast Lamborghini supersportowe po 135m. Odnoszę się do Continental'a SS i Avka. Jednak jakie to ma znaczenie w przypadku gdy ja dałem porównanie lepszych właściwości braking'u w odpowiedzi na argument o tym jakoby skuteczność hebli przeszkadzała i stwarzała niebezpieczeństwo gleby. Większość motocykli ma skuteczniejsze heble co w rozumowaniu admina stwarza zagrożenie. Buforuj fakty mądrzej jak zaczniesz odnosić się do postów.

cirius, Hugson, jest jeszcze młody i głupi, ;) i nadal się uczy :mrgreen:

Młody już nie tak bardzo, uczyć oczywiście- przez całe życie mam nadzieję. Jednakże jeżeli ja jestem głupi to jaki Ty jesteś reprezentując sobą, wypowiedziami jak i osiągnięciami jakiś śmieszny ułamek ?

Ile ty masz wolnego czasu na pierdo..nie w internetach :lol: Zazdroszczę ;)

Dawno nie pisałem i ruch na forum w pizdu poszedł poza mizi mizi chujami w powitalni :P

Reasumując tuningując cokolwiek przeszło mi przez ręce wiem, że każdy nawet najdrobniejszy szczegół ma znaczenie i warto pochylić nad nim czoła chociażby ktoś twierdził, że nie ma to najmniejszego sensu. Szczegółowość jest kluczem do sukcesu, jeżeli dla Was poprawienie właściwości hamulcowych z dostatecznych na bardzo dobre to rzecz, którą można pominąć bądź przejść obok niej obojętnie wówczas naprawdę nie mamy o czym rozmawiać.

Panowie- jeżeli chcecie dalej prowadzić dyskusję to zachowajcie odrobinę przyzwoitości i poziomu.

1/4 mili TopSpeed 297 km/h

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 31 mar 2019 12:24 
c
c
To ja tak w temacie:

Przesiadłem się z 1 gen w październiku na 2 gen (L01). Motocykle są podobne, po zajęciu miejsca za sterami gen 2 poczułem się jak u siebie :) Z masą nie ma problemu, jest podobna, tutaj nie ma co wchodzić w temat. 2 gen na plus - lepsze hamulce, lepsza/bardziej kulturalna praca silnika w obrotach jałowych - 2/3 k.

Co do zakupu na pewno pierwszym wyborem powinien być stan. Jakbym miał wybierać pomiędzy super stanem 1 gen a parchem 2 gen, bez wątpienia wybrałbym 1 gen. Jeśli chodzi o układ hamulcowy to z mojej wiedzy wynika że najsłabszym elementem jest pompa, dużej różnicy pomiędzy samymi zaciskami Brembo a Tokico raczej nie ma (nie uwzględniam tutaj działania ABS) - tutaj mogą mnie ew poprawić nasi forumowi mechanicy.

Pzdr

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 31 mar 2019 13:28 
Administrator
Administrator
matik napisał(a):
Jeśli chodzi o układ hamulcowy to z mojej wiedzy wynika że najsłabszym elementem jest pompa, dużej różnicy pomiędzy samymi zaciskami Brembo a Tokico raczej nie ma

problem jest i w pompie i w zaciskach :!:
pompę ciężko skutecznie odpowietrzyć w serii i robi za sprężynkę :o
w zaciskach bardzo szybko zapiekają się tłoczki i robią za sprężynki :o
i jak Hugson słusznie zauważył klamka robi się mientka jak faja emeryta
hamulce w Igen wymagają wiedzy i doświadczenia w obsłudze o czym wspomniał wcześniej Jacek
reasumując hamuje całkiem nieźle... a opinie o słabości schabów wynikają bardziej z niedbalstwa użytkowników niż słabości konstrukcji :)

Obrazek
Obrazek

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 31 mar 2019 18:30 
king off spam box
king off spam box
tel.: 507747674
True 6 tloczki nie maja tej wydajnosci i sa niewypalem a dodajac do tego ich zdolnosc do zapychania sie ( jak mialem 1 gen to rozkladalem zaciski co pol roku ) coś tam delikatnie mozna poprawic pompą oplotem i klockami ale to generalnie grzebanie w g. W 2 genie jest zupelnie inna historia bo w standardzie dostajemy fajna baze ktora w zaleznosci od potrzeb mozna dłubnąć.

Zobacz profil  Offline

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2