Zaloguj |  Zarejestruj

Autor Wiadomość
 Tytuł: Wymiana rozrządu I generacja
Nieprzeczytany postNapisane: 08 gru 2019 16:19 
tel.: 500803555
Witam ,
Zabrałem się za wymianę rozrządu w Hajce I generacji.

Słyszałem w niej dziwne szuranie co jakiś czas na wolnych obrotach . Okazało się , że rozrząd zajechany ( napinacz wysunięty na maksa , łańcuszek dłuższy o około 2 do 3mm , porównując do nowego . Zakupiłem nowe ślizgi , łancuszek , płytki itp. itd. .

Natknąłem się jednak na problem z wyciagnięciem jednego ślizgu , który najprawdopodobie jest blokowany między cylindrami a głowicą.

Pytanie czy dobrze ja to widzę i muszę zdejmować głowicę aby zmienić ślizg czy może żle to widzę i jest na to jakiś sposób ?

Pozdrawiam i liczę na podpowiedz doświadczonych mechaniorów :)

Zobacz profil  Offline
 Tytuł: Re: Wymiana rozrządu I generacja
Nieprzeczytany postNapisane: 09 gru 2019 00:04 
king off spam box
king off spam box
tel.: 605402234
Tak dobrze widzisz; wymiana ślizgu od strony wałka wydechowego jest możliwa po zdemontowaniu głowicy. Możesz go nie wymieniać. Z nim nigdy nic się nie działo i nie wycierał się.
Warto przy takich pracach spojrzeć w serwisówkę. :)

Najszybsze moto w Polsce bez doładowań: 326 km/h
1/4 mili ET: 9.160 sec
1000m ET: 17.433s. Vmax 291km/h
Wicemistrz Polski 1/4 mili PPWR 2017r. Klasa Moto Drag Plus

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 09 gru 2019 06:41 
Dzięki Jacku , niestety muszę go wymienić bo jest popękany gdy patrzę na niego używając latarki .

Rozrząd mam zajechany na tyle , że widzę na karterze od stony wału otarcia od łańcucha :( niestety .

Hayka 65000 przebiegu czyli raczej 165000 hahah .

Jeżdzę stosunkowo dużo i jestem samotnym wilkiem , wiec hajka musi być przygotowana na sezon na 100 % .
Gdybym miał bliżej to oddałbym do Ciebie Jacku , niestety mieszkam w Holandii i muszę pobabrać się samemu .

No nic piec z motocykla i łeb do góry, niestety , dobrze że jest zima :).

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 09 gru 2019 17:22 
king off spam box
king off spam box
tel.: 507747674
Tak jak wyzej ja mysle ze ten przebieg masz x2 bo nawet do 100 tys ten slizg wyglada prawie jak nowy i nigdy w zyciu przy tym przebiegu napinacz by nie byl wysuniety na maxa

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 09 gru 2019 17:52 
Obstawialbym razy 3 ten przebieg. Motocykl kupiłem jakieś półtorej roku temu. I zrobiłem 30000 km. Haja służy mi do turystyki jak i wypłacania ile fabryka dała (jak zdejme kufry). W lipcu byłem na samotnej wyprawie do Rumuni i właśnie tam usłyszałem pierwsze objawy szurania po prawej stronie. W trakcie zakupu motocykl wyglądał jak przysłowiowy liść hahah. Lubię mieć wszystko przygotowane na 100% więc chciałem powymieniac łożyska w kołach, założyć oploty itp. Gdy wyjąłem łożyska to co zobaczyłem mnie przerazilo, a gdy zakrecilem kołem bez zasisku to istne perpetum mobile hahah. To był pierwszy znak że hajka ma nabujane trochę w cudzyslowie więcej niż 35 000. Motocykl był z Belgii przygotowany pod turystykę. Podejrzewam że licznik się przekręcil, ale nie dymi moc oddaje bdb. Mam porównanie gdyż brat ma ten sam rok a to nie jest moja pierwsza hajka. Mam nadzieję że po wymianie rozrządu jeszcze pozwiedzam na tym moto.

Zobacz profil  Offline