Zaloguj |  Zarejestruj

Autor Wiadomość
 Tytuł: BMW GTL 1600
Nieprzeczytany postNapisane: 02 mar 2020 22:48 
a
a
Witam

Czy ktoś ma może jakieś doświadczenia z BMW GTL 1600.Będę wdzięczny za informację.

Zobacz profil  Online
 Tytuł: Re: BMW GTL 1600
Nieprzeczytany postNapisane: 03 mar 2020 00:30 
king off spam box
king off spam box
tel.: 507747674
Jest tu taki jeden wariat co byl ze mna w Afryce takim wynalazkiem :D zaraz pewnie sie wypowie :)

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 03 mar 2020 12:50 
king off spam box
king off spam box
tel.: 605292342
Pytaj Tauryna przez priv to dostanie powiadomienie.

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 08 mar 2020 02:05 
king off spam box
king off spam box
GTL - przecież to nie jedzie, nie skręca, nie hamuje, nawet oleju nie bierze ! Takie opinie krążą.

A teraz do rzeczy.... do tego czasu, odkąd go posiadam nie wiedziałem co potrafi duży, szosowy, wygodny i komfortowy turystyk.
Robiąc średnio co 300 km. przerwy na tankowanie, można bez żadnego problemu zrobić grubo ponad tysiąc za jednym razem i zejść z moto jak człowiek a nie jak zmięty kapiszon. Słyszałem określenie "serwerownia na kołach"
i to wydaje mi się trafnym określeniem. Poza tym pełna ochrona podczas jazdy przed wiatrem, deszczem i owadami.
Mimo szczerych chęci, ciężko mi znależć jakieś wady, no może przy manewrach parkingowych jest lekko klocowaty,
ale w tym pomaga bieg wsteczny. Pisze tu tylko i wyłącznie o moim konkretnym egzemplarzu i nie mam zamiaru
wychwalać marki BMW bo nikt mi za to nie płaci.

Zobacz profil  Offline
Nieprzeczytany postNapisane: 08 mar 2020 11:14 
a
a
Serdecznie dziękuje Taurynowi za wyczerpujące informacje/pisaliśmy na priv/.Spróbuję przygody z GTL.
Nie przerażają mnie trudności z manewrowaniem,mam motocykl którym manewruje się zapewne równie trudno a korzystam z niego tylko w mieście.Ze stajni BMW dosiadam "dużej kozy" motocykl o fantastycznych hamulcach,prowadzeniu,ergonomii jednak silnik wg.mojej subiektywnej oceny nie robi w pełni właściwej roboty stąd chęć "zaeksperymentowania " z czymś innym.

Zobacz profil  Online
Nieprzeczytany postNapisane: 14 mar 2020 21:25 
g
g
tel.: 602780937
To ja się wypowiem w temacie GTL 1600. Miałem to ustrojstwo przez 2 dni od dealera bo też o tym myślałem, ale moje spostrzeżenia są takie (zaznaczam, że to z pewnością subiektywne odczucia po 2 dniach jazdy):

Minusy:
- silnik jak na 6 cylindrów nieco rozczarował mnie - dźwiękiem jak i osiągami
- w mieście (w korkach) dość mocno utrudniona jazda
- wysoka szyba w wersji GTL jak dla mnie nie do przejścia (niecierpie patrzeć przez szybę na drogę), dlatego jak już, to wersja GT z niższą szybą.
Wysoka szyba też przeszkadza w wentylacji kasku - szybka szybciej paruje jadąc rano, a w upał jest dość gorąco w kasku
Jeszcze czepiałbym się kilku rzeczy, ale nie chcę być marudą...

Plusy:
- znakomity komfort jazdy
- dobre i pewne prowadzenie na autostradzie
- pomimo, że to nudny kanapowiec, wcale nie jest taki nudny.

Reasumując - jak dla mnie świetny sprzęt na trasę, natomiast na miasto słabo się nadaje. Hayabusa przy nim śmiga po mieście jak baletnica. Co mnie zaskoczyło, żona nie była specjalnie pod jego wrażeniem, co mnie trochę negatywnie zaskoczyło, bo myślałem, że będzie wniebowzięta.
Po tym wziąłem GS1250 na kolejne 2 dni i powiem, że zobaczyłem w nim znaczenie więcej plusów niż w GTL-u, choć wiadomo, to zupełnie inne przeznaczenie motocykla.
Ostatecznie kupiłem Tenerkę 700 - głównie z racji zdecydowanej lepszej dzielności w terenie i połowę niższej ceny od dużego GSa. Na osiągach mi nie zależało, bo Hajka nadal zostaje.
Mimo niezbyt pozytywnego nastawienia do GTLa, nadal mi się bardzo podoba - tylko wersja GT, szczególnie srebrna z czerwonymi napisami. Może się jeszcze do niego przekonam.

Zobacz profil  Offline